kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.50
 • EURO
  34.94
 • ALTIN
  2411.1
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66704.07$

Çiftçiler sorunlarını Fakıbaba’ya anlattı

27 Temmuz 2017, Perşembe 17:17

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet eşref Fakıbaba’nın teşrifleri ve çiftçilerin katılımı ile düzenlenen yaklaşık 7 saat süren toplantıya bizde Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı olarak katıldık.
Çiftçiler ve Tarım Üretici birlikleri çeşitli sorunlarını birinci elden sayın bakana aktarma fırsatı buldular. 
Her yönüyle çok verimli bir toplantı oldu. Çiftçilerin bir kısım sorunları bakanla birlikte gelen Bakan Yardımcısı, Müsteşar ve Genel Müdür ile hemen orada çözüme bağlandı. Bazıları da talimatlar verilerek çözüm yoluna gidildi. En büyük sorun Çiftçilerle Dicle elektrik arasında yaşandı.
Çiftçiler Dicle elektrikten dert yandılar keyfi uygulamalarından bıktıklarını dile getirdiler. 
Orada bulunan Dicle elektrik genel Müdürüne, sayın bakan neden böyle yapıldığını sordu. O’da şirketini savundu ise de kimseyi tatmin edemedi. 
Sayın bakanın himayelerinde önümüzdeki günlerde çiftçilerle Dicle elektrik arasında yeniden bir toplantı yapılacak. Bir mutabakat metni hazırlanacak, çiftçi temsilcileri ile Dicle elektrik yetkilileri bu metinin altına imzalarını atacaklar. 
Bundan böyle her iki tarafta bu metne sadık kalacak hiçbir taraf keyfi hareket edemeyecektir. 
Bu mutabakatın sağlanacak olması her iki tarafın da toplantıdan memnun ayrılmasına vesile oldu. Umarım bu mutabakat sağlanır.