kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.51
 • EURO
  34.96
 • ALTIN
  2409.3
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66800.56$

BAŞ KÖŞE

25 Temmuz 2022, Pazartesi 13:37

Akıl almaz insan psikolojisini bozan ve bunaltan aşırı sıcaklar Urfa'da yaşayan  her yaşı derinden etkiliyor.
Trafik keşmekeş, yoğun nüfus ve abide kavşağında hummalı bir inşa çalışması.
Beraberinde istenmese de, içme su ve ansızın elektrik  kesintileri milleti delirtmekte ve insan sağlığını bozmaktadır.

Fırat suyu delicesine coşkulu akarken hayal edilen şehrin içersin de upuzun hizmet verecek kanallar, Urfa sıcaklığını akıl almaz bir şekilde etkileyecektir. 
Ayrıca uygun görülen güvenli bölgelerde Fırat gölünün belirlenmiş kısımlarında Urfa'da yaşayanlar, diledikleri zaman hafta sonu tatillerini geçirebilir ve bir nebzede olsa, yeni hafta başına deşarj olarak girebilirler.

Günbegün sayıları artan avlulu ev restorasyon çalışmaları ile butik tarzı otellere dönüştürülen HAYATLI EVLER' de, yerli yabancı turistler ne gibi zorluklar yaşamaktadır.
Peki, Urfa Tanıtımı için bu konuda araştırılmalar yapılmakta mıdır?
Sabah Kahvaltısı varsa Öğlen yemeği Akşam yemeği nasıl hangi ortamlarda hazırlanmakta ve hijyen bir şekilde servis edilmekte midir?

Barutçu Han ve Gümrük Han bölgesinde farklı esnaf gurupları arasında tamamen sağlığa aykırı, ciğer şiş tavuk döner gibi müesseseler, Belediye tarafından ruhsatlı mı ve Maliyeye kayıtlı mıdır?

Urfa Umumi tuvalet sıkıntılarında yerli yabancı turistlerin yanı sıra ne yazık ki Urfa vatandaşları da Camilerin tuvaletlerini kullanmaktadır fakat Camilerin tuvaletleri idrar kokusundan ve taşlara yapışan senelerin pislik tortu kokusundan dayanılamayacak bir manzarayı yaşamaktadır.
Cami Dernek başkanı yada İl Sağlık Müdürlüğü bu konulardaki duyarlılığını neden gösteremiyor?

Tarihin Sıfır Noktası Urfa diye övünülüyorsa, memlekete gelen yerli yabancı meraklı turistler, Urfa da nelerle karşılaşıp Urfa'ya geldiklerine bin pişman olduklarını ve hüsrana uğradıklarını dile getirme sebepleri soruşturmalı araştırmalıdır.

Örneğin Hava Yolu ile Hava Alanına giden  yerli yabancı turistlerin NOVADA PARK arkasında ki, Havaş Otobüs bekleme yerine lütfen gidin bakın. Burayı ŞBBB'lı tahsis etmiştir.
İnsan yerine konulacak ne beklenilecek ortam ne oturulacak bir bank nede TARİHİN SIFIR NOKTASI diye övündüğümüz insan yüzündeki memnuniyet yoktur.
araştırmacı gazeteci yazar 
Halil Çuhadaroğlu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum