kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.51
 • EURO
  34.96
 • ALTIN
  2409.3
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66800.56$

Urfa Sil Baştan Yeniden Yapılanmalı

20 Ağustos 2015, Perşembe 11:16

Önümüzdeki, yeni yıl, yeni yayın, yeni adli yıl, yeni lig, yeni seçim, yeni büyük şehir, yeni eğittim dönemi, yeni kaymakamlık, yeni kültür sanat dönemi, yeni ekonomi dönemi, yeni sınır ticareti, yeniden sivil inisiyatif oluşum ve yeni bir rezervasyonla Urfa ili tepeden tırnağa, akademik bir kadroyla sil baştan yeniden yapılanmalıdır. Hatta ilimizde kalkınma kurulu kurulmalı, bu kurul Urfa namına diğer kurulların yakasına Mustafa DİŞLİ edasıyla yapışmalıdır. Toprak kurulu kurulmalı ve Gün geçtikçe eriyen tarım topraklarımızın hesabını sormalıdır.  Önümüzdeki yeni yıl gecesi,  elinde torbası hediyelerle dolu,  yalandan gelecek olan bir Noel baba hurafesiyle, yeni yılı beklemeden yeniden yapılanma işine koyulmalıyız.

Büyükşehirde CEHALETTİN DÖNEMİ YAŞANIYORSA, Belediye, ENCÜMENLERİYLE BERABER SİL BAŞTAN YENİDEN YAPILANMALIDIR. Yeni seçim döneminde  şaibeli, şüpheli, sabıkalı, akrabalık bağı ve aşiret evliliğinden uzak, Balıklar nasıl aşı olur fikrine saptanan akademik kariyerleri olmayan şahsiyetler dışında, yeni bir seçim listesi oluşturup sil baştan bir siyasi çehreyle yeniden yapılanmalı. Milli Eğittim de Falaka dönemine gidiliyorsa, cami cemaatiyle, hocasıyla, müezzini, mollasıyla, Lavrens sarıklılar varsa, indirilip, Farz namazı kılıp motosiklete otomobiline atlayıp ikinci işine gidip halkın içine katılmayan diyanet personelinin bu kadrosunu sil baştan edip yeniden yapılanmalıdır.  

İlçe Kaymakamları gelin çardağı benzerinde olan, makamlarında oturup, her gün  hizmetten hizmete koşmuyorlarsa, İl, İlçe yararına yeni yeni devasa projeler sunulmuyorsa kaymakamlıkları kapatıp valiliğe bağlayarak, İlçeler sil baştan yeniden yapılanmalı.. Kültür sanat şehriyiz, hizmete mazeretliyiz, hantallık gölgesinden sıyrılıp, sanat güneşine çıkılmalı . ilk okul müsamereleri,. Asker  Kutlama Gecesi gibi etkinlikleri, kültür sanat faaliyetlerinden saymayarak ulusal kapsamlı tanıtım etkinliğinde olmayan. Kültür Sanat Kuruluşları, sil baştan yeniden yapılanmalıdır. Başka illere milyonlarca liralık proje başvurusu açan kalkınma ajansları, Urfa için üç-beş kuruşluk başvurular açıyorsa, bu Kalkınma ajansı  değil Kaldırılma ajansı  olarak   yeniden yapılanmalıdır. ŞUTSO ve benzeri  Odalar  şimdiden iş adamlarıyla birlikte,  sınır ülkeleriyle  hayali ihracat gibi  alavere dalavere işler değil, alış verişe geçilmeli.  Ülkeler arası ticari kalkınma programıyla, Yeniden yapılanmakta olan Orta Doğu Projesinde, Yerini ve de payını almak için sil baştan yeniden yapılanmalı. Trilyonlar harcanan kulüp, ligin başında berabere kalmaya övgüler yağdırıyorsa, kulüp yönetiminin tümü  Aziz YILDIRIM gibi yargılanarak, yargı neticesini beklemeden Takım  sil baştan yeniden yapılandırılmalı.

Basın yayın organları NE VERİRSEN ELİNLE EKRANA ÇIKAR SENİNLE Yağcılık, yandaş, havuz ve taraflı, paralı  yayıncılık yapıyorsa, ekranlar kapatılmalı, tüm yayınlar durdurularak. BASIN BATSIN Sloganıyla, Medyanın tamamı sil baştan yeniden yapılanmalı. Özdiker Kuyumcular Çarşısı, Ahmet Bahçıvan İş Hanı, Abide kavşağında, cadde ve kavşak üzerine inşa edilen, geçit vermeyen yakıt istasyonlu NEOLİ TESİSİ,  Merkezden Kaydırılan Merkez Orta okulu gibi İstanbul park otel benzerinde yıkılıp, merkezden kaydırılarak  sil baştan yeniden yapılanmalı. Yeni yüzler, yeni çehreler, yeni fikirlerden oluşan, yeni oluşum Akademik bir kadroyla, tarihi sit alanlarımız Balıklı göl, Göbeklitepe, Harran,  Tek tek  Doğa parkı, Kültür Sokakları, Hanlar ve çarşılarımızla, ilimize has örf ve ananelerimizle. Geleceğe yönelik Klasik ve Modern bir Urfayla, Tarihi Kentler Birliğine Baş kentlik etmeliyiz .    

Başta   Dedik   YA……

URFA SİL BAŞTAN

 

YENİDEN YAPILANMALI ……