kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
14 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.51
 • EURO
  34.97
 • ALTIN
  2411.5
 • BIST
  10391.89
 • BTC
  66741.14$

Baytarlara gün doğdu!

14 Nisan 2016, Perşembe 09:43

Hırsız Bahattin; Araklamanın keyifli bir deminde, duyduğu pişmanlığı şöyle anlatırmış.- Azılı Hırsız topal Bahattin-Bu dünyada üç yanlış şeyden senelerce anamızı ağlatılar. Sakın ha ÇALMA, GÜNAHTIR, HARAMDIR. Bu üç sözden ömrümüzün çoğu boşa gitti.  Şimdi Allah için söyleyin,  ben çalmasam,  çırpmasam Bu binanın dördüncü katında nasıl otururdum Günahtır desem, Bu masum çocuklarım, balkonda nerden kebap pişirip yerlerdi. Ya da, Haramdır deseydim.  Bu pak masum çocuklarımın gelecekteki halleri ne olurdu, diyerek, namuslu geçen ömründen yana ÇALMA, GÜNAHTIR, HARAMDIR sözüne kahırlanarak hep yakınırmış.

         Bizler sade vatandaş olarak, hırsız Topal Bahattin’in, hayatına özenmiş olsaydık. ÖZEL HASTANELER SİZE HIRSIZ DİYEBİLİRMİYİZ Diye yazıp çizmezdik. Elbette ki, kayıtsız şartsız, hırsız Bahattinlerin, hırsızlık hayatına son verilmelidir. Yasal denetim kuruluda bunun içindir. Sağlık Denetleme Kurulunun da özel hastaneleri kapalı denetlemesi Doktor, personel, hasta ve hasta yakınları, endişeleri insancıl mıdır? Bize göre söz konusu denetlenecek hastanelerin birinden başlanır… Birinin işlemi bitince, bir sonraki denetime geçilmeli ki sağlıklı denetim olsun.  Bu kapalı denetim biçimine, tedavi giderlerini toplayan hastahanelere bağlı eczanelerde denetleniyor mu? Denetleniyorsa o zaman aynı sandalyede, özel Medikallarında kapalı denetlenmesi gerekir.  Yurdun hangi ilinde bu tip kapalı denetim yapılmakta, çok merek ediyoruz! Komşu illere bakılırsa öyle bir denetim yok örneğin Gaziantep Fatma ŞAHİN. Bizimkiler serçe mi?

        Sayın Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL Baypas olmak için Amerika ya gitmişti Mide küçültme, ciğer, kalp nakli, kanser tedavileri için. Avrupaya mı dönüş yapalım.  Özel Hasta haneler kapanmadan önce bunlar Urfa’da yapılıyordu bugüne kadar, özel hastaneler,  sağlık bakanlığı müfettişlerinin her üç ayda bir rutin denetimleri boşuna mı yapılıyordu! Bunu da merak ediyoruz. Yapılan denetimlerden gocunan, yüz çeviren, rahatsız olan yok. Türkiye’de ilk olarak avuç okumaya giren Türkiye’de ilk olarak mide küçültme ameliyatı Urfa’nın özel Hastaneleri yaptı. LİTVANYA Sağlık Bakanı yatırımınıŞanlıurfa’ya değil, gel bizim buraya yap teklifini geri çeviren, BazıÖzel Hastanelerimiz Kuruluşundan bugüne kadar ihtar, kınama dahi almayan bazıözel hastanenler, nasıl mazeretsiz, gerekçesiz kapalı  hiç tutulur mu?.  Bu kapatma kararında hasta hakları gözetildi mi bunu da merak ediyoruz. Alınan tedbirler yeterli midir bilmiyoruz! Kapanışı ani, açılışı tarihi beli olmayan bu denetimler hırsız Bahattinlerin hayallerini renklendir.  Eğer Hırsız Bahattin yaşasaydı.  Bu kapalı denetim şekline YAPMA,  YAZIKTIR,  GÜNAHTIR, KAPATMA Demez miydi?

Başta Dedik ya..!

BAYTARLARA GÜN DOĞDU!