kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
16 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  33.05
 • EURO
  36.04
 • ALTIN
  2581.2
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  64848.27$

Şanlıurfa OSB seçime gidiyor ;

05 Şubat 2023, Pazar 15:02
Şanlıurfa OSB seçime gidiyor ;

Organize Sanayi Bölgesi’nde 22-02-2023 tarihinde yapılacak olan seçimde Beyaz listeyi temsilen Ayhan Yüksel'in  ve Mavi listeyi temsilen Mehmet Polat ın katılacakları seçim heyecanı yaşanacak. Bu seçim heyecanında listelerin renklerinden ziyade projeler ve projeleri hayata geçirecek Başkanlığa aday olan adayların yerel Tv 'lerde Başkan adayların dilleri döndükçe ve her aday 7 kişilik ekipleriyle birlikte projelerini Tv ekranlarında ve Şanlıurfa halkı ve sanayicilerin önünde ortaya koyup medeni bir şekilde tartışsalar bence çok yerinde olur düşüncesindeyim.? Bir sanayici ve seçmen Hamza Tavas olarak bu beklenti benim en doğal hakımdır. Hodri meydan diyorum. Yerel Tv'ler ve yöneticileri mikrofonlarınızı ve kameralarınızı OSB' de Yatırımı olan sanayicilere çalışanlara ve OSB seçimine ve sanayici seçmenine çevirme zamanı gelmiştir.

Yaklaşık 370 yerli ve yabancı sanayici, Şanlıurfa OSB 'de 7 kişilik katılımcı kurul üyesini seçecek.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda olduğu gibi 2 liste'nin yarışacağı seçimde, 

22-02-2023 günü tapılacak olan seçimin Şanlıurfa Sanayisi açısından önemi büyüktür…

Şanlıurfa OSB seçimini kazanacak olan yönetimin ilimiz sanayisinin gelişmesi için önemli projeleri gündeme getirmeleri ve bu projelerin hayta geçirilmesi için  Şanlıurfa OSB ’nin gelişmesine ve katma değeri yüksek yaptırımlara yönelik olmalıdır…

Seçimde sanayicilerin kullanacakları oyları önemlidir. Oylarınızı projelere ve adayların liyakat durumlarına göre kullanmaları sanayici olmalarının bir görevi ve sorumluluğudur.Göreve gelecek olan  adaylardan beklenen sorumluluk  biz sanayicilerinde bildiği ve Sanayi ve tekstil alt yapısında kullanılacak olan suyun İsale hattının bitirilmesi için gereken çabanın sarfedilmesi, Ucuz elektrik , ucuz doğalgaz,Düzgün bir altyapı , osb ye yük trenin getirilmesi için gerekenler yapılsın , Personel taşınması için mevcut sorunların çözülmesi için azami bir çabanın sarf edilmesi için gereken eforun sarf edilmesi çok çok önemlidir. Hangi liste adayları yönetime gelirse gelsin,kendisine oy veren veya vermeyen oylarını kullanan 370 sanayiciye eşit mesafede olmalarını bekliyoruz. En önemli madde şeffaf bir yönetim olmanın bir gereği olarak OSB'nin seçilmiş müteşebbis  üyelerinin  ve Sanayicilerimizin katılımıyla ayda bir OSB'nin icraatlarıyla ilgili toplantının tertip edilmesi için kamu oyunun önünde söz vermelerini istiyorum...Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın esas alındığı bir yönetimin işbaşına gelsin dileklerimle, yapılacak olan seçimin OSB Sanayicisine ve sanayide çalışan işçi kardeşlerime hayırlı hizmetlere vesile olmasını dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum