kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
17 Haziran, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.76
 • EURO
  35.05
 • ALTIN
  2439.4
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  66098.98$

Ne oluyoruz yahu?

11 Mayıs 2024, Cumartesi 14:40


Toplum olarak bir savrulma yaşamakta olduğumuz, yadsınamaz!
Bizi biz yapan değerlerimiz, kültürümüz yerle yeksan olmuş durumda. 
Gün yok ki  şaşıp kaldığımız bir hadise yaşanmasın!
Evlerini terk eden kızlar, toplu yaşam alanlarında hayasızca davranışlar; bedeni teşhir boyutunda kıyafetler, uyuşturucu madde kullanımının yaygınlaşması, küçük yaşlarda cinsellik gibi aykırılıklar;
"Trans güzellik yarışması", "Kadınlar için pavyon açılması", sabahtan akşama kadar televizyon programlarında "üvey annesini kaçırdı", "kayınbabasına kaçtı" gibi sapkınlık ve ahlaksızlıklarla toplumsal alt üst oluş yaşıyoruz.
Toplum olarak şok halindeyiz; hemen herkes olanlar karşısında şaşkın, fakat kimse kendine düşeni yapmıyor. Herkes,  başkasından düzelmesini, düzeltmesini bekliyor.
Bu denli toplumsal bozulmaların önüne geçmek, düzeltmek için bireysel tutum ve çaba beklemek de doğru olmadığı gibi bireysel çaba yeterli de olmamaktadır.
O nedenle toplumsal kurumların bir duruş ve aksiyon ortaya koymaları lazımdır.
Batının ahlaksızlığını yüksek kültür olarak topluma empoze eden; aile yapısının bozulması, kadının aşağılanması, sadakatsizlik, ihanet, yalan, teşhircilik, şiddet ve evlilik dışı ilişkileri özendiren; sosyal yapı ve kültürel dokuyu aşındıran, toplumun inanç ve değerlerine düşman sinema, sanat ve moda dünyasına çeki düzen verilmeli; ahlaksızlık, kadını aşağılama, şiddet ve ihanet içeren dizi, film, şarkı, türkü ve dergiler yayından kaldırılarak, yasaklanmalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum