kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
15 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.08
 • EURO
  36.07
 • ALTIN
  2559.8
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  61245.97$

Devrim! Kimin için? Ne için? Nasıl bir ülke?

06 Ocak 2021, Çarşamba 15:05

Dağarcığı bilgice eksik olduğunda, insanı vehim, vesvese ve şüpheler esir alır! 

Dünyadaki ömrü henüz kendisini keşfetmek, yaratılış gayesini anlamak için dahi kafi değilken; öğrenmenin başlangıcında olduğu halde, şeytan ve yardımcılarının vesveselerine yenik düşüp, kulağına fısıldanan telkinlerle daha idrak edemediği dünyayı, değiştirmek, devrim yapmak isteyen çocuklara üzülüyor insan! 
Zira, insanlık tarihini, dünya ve ülkesinin tarihini bilen, bir dönemine yaşayarak tanıklık eden yetişkinler bilirler. Bugünki kanı delice akan çocukların yaptıkları, yapmak istedikleri, izlenmiş filmlerin tekrarı gibi. Filmin figüranları yeni yüzler olsa da yapımcısı, yönetmeni, kurgusu, senaryosu bildik, tanıdık.
Şimdi bu çocuklara anlatıp, onlara girdikleri yolun yanlış olduğunu göstermeye çalışsan nafile. Bilmişlik, enaniyet kulakları duymaz, gözleri görmez yapar. Bildiğinden şaşmaz, iş, işten geçene, canı yanana, bir şeyler bozulana kadar. 
Bu bir talihsizlik;  hakikatin farkına varamadan, basiretsizlikle hayatının başlangıcında yanlış bir yola girip, kendine, ailesine ve ülkesine zarar vermesi.
Devrim dediğin, birilerinin arzularına hizmettir. Devrim dediğin, benim istediğim gibi bir düzen demektir. Her şey senin istediğin gibi olacak, herkes senin gibi düşünecek, yaşayacak. Yerin ve göğün, ikisi arasındaki her şeyin yaratıcı olan Allah dünya hayatını düzenleyen rehber gönderdiği halde insanı aklı ve iradesine bırakmışken, sen her şey istediğin gibi olsun düşüncesindesin. Olmazın peşinde, gücünün ötesindeki hayallerle hayatınızı karartmayın!

Bilmiyor olabilirsiniz. Bir bakın, sorun büyüklerinize, değişimi, gelişimi fark edeceksiniz. Sırtınızı sıvazlayıp, devrim yapacağız diyenlerin aslında bugün öğrenim gördüğünüz kampüsleri, barındığınız yurtları dahi ülkenin çocuklarına çok görmüş olanlardır. Kendileri konfor içinde yaşarken, size eşitlikten bahsedenlerdir. Onlar bu ülkeyi geri koyanlardır. Gerçekte Batı’nın boyunduruğu altında olmamızı isteyenlerdir.
 
‪Halbuki son yıllarda Devletimiz, geliştirdiği sosyal politikalarla, sosyal hizmet, sosyal yardım ve sosyal destekle her alanda/kesimde hiç bir bireyi kendi yoksunluğu, yoksulluğu ve çaresizliği ile başbaşa bırakmamaktadır. Tüm illerimizde üniversiteler kurdu. Yurt, burs, ücretsiz sağlık hizmeti, tatilde kamuda çalışma imkanı, ulaşımda indirimli yararlanma; yerel yönetimlerce çorba ikramı vb bir çok imkan! ‬

Eskiye göre sanayisi, teknolojisi artan, gelişen bir ülke yolunda büyük ilerleme yaşıyoruz. Kendisini geliştirmek isteyenler için bilim ve teknoloji merkezleri var.

‪Hal böyle iken, köhne zihniyetlerin çağdışı söylemlerine kanmayın! 
İyi bir eğitimle kendinizi, ailenizi ve ülkenizin refahına, mutluluğuna katkı yaptığınızda gerçek bir devrimin keyfini yaşayacaksınız.